Контактна інформація:
Громадська еколого-правова організація "ЕкоПраво- Київ"

Адреса для листування:
Україна, 04119,
 Київ-119, а/с 51
тел/факс:
+38044 2545764
тел:
+38044 5857885

Email:

..Архів новин


Участь громадськості в підготовці
Національної доповіді щодо збереження біологічного різноманіття в Україні

 

Громадська еколого-правова організація „ЕкоПраво-Київ” запрошує представників всіх зацікавлених сторін взяти участь в обговоренні Національної доповіді щодо збереження біологічного різноманіття а Україні, яка була підготовлена Міністерством охорони навколишнього природного середовища України.

 

Залишити коментар в форумі >>

Коментарі та рекомендації від громадськості:

 

 

Ознайомившись із спрощеним проектом Третьої національної доповіді щодо виконання Конвенції про біорізноманіття підготовлений Міністерством охорони навколишнього природного середовища України, направляємо Вам коментар по частині розділу "Загальні міри по збереженню і стійкому використанню".

Стаття 6- Загальні міри по збереженню і стійкому використанню.

Чи включила Ваша країна тематику мігруючих видів і місць їх існувань у свої національні стратегії чи плани дій по збереженню біорізноманітності (НСПДСБ)?

Коментар

З 1995 року Україна бере участь у Міжнародних днях спостережень за птахами. Організатором акції виступає Всесвітня асоціація з охорони птахів Birdlife International. Координатор Міжнародних днів спостережень за птахами в Україні, а також офіційний представник Birdlife International - Українське товариство охорони птахів (УТОП) - національна громадська організація, яка організовує екологічну акцію серед громадських природоохоронних організацій, екологічних навчальних закладів, позашкільних установ учнівської молоді.

Головна мета проведення Міжнародних днів спостереження за птахами - це привернути увагу громадськості до проблем збереження птахів, місць їх населення, їх видового різноманіття.

Час перельотів - один з найбільш складних в житті птахів. Охорона їх на шляху міграцій - один з найважливіших заходів охорони навколишнього середовища.

Із 195 рідкісних видів птахів Європи 153 зустрічаються в Україні, 10 з них знаходяться під загрозою зникнення. Стала вже крилатою фраза: "Птахи не знають кордонів!", тому і ця акція, яка присвячена птахам,   також   не   обмежена   рамками   окремих   держав.

         Найбільш ефективна їх охорона можлива лише при міжнародному співробітництві.

У 2004 році у 91 країні світу проводились Міжнародні дні спостереження за птахами. У цьому році ми також відчули себе часткою Європейської спільноти, приєднавшись до днів спостереження за птахами, що допоможуть вивчить більш повніше міграційні процеси.

У 2004 році у Всесвітніх днях спостережень за птахами взяло участь близько 17 тисяч мешканців нашої країни, вони зареєстрували 227 видів птахів.

Не стояли осторонь і юні натуралісти Черкащини, зокрема - гуртківці Черкаського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, взявши участь у Всесвітніх днях спостережень за птахами, що проходили в жовтні 2004 року та у природоохоронній акції, організованої УТОП - Великий зимовий облік птахів (15-31  січня 2004 року).

Найкраще спостерігати переліт птахів по узбережжях водойм, на узліссі біля лісосмуг. Пік інтенсивності припадає на ранкові часи та надвечір, в години заходу.

В дні спостереження юннатами зафіксовано 26 видів
птахів у парках міста, 11 видів птахів на узбережжі
Кременчуцького  водосховища  в  районі  м.  Черкас.

Дані передані на адресу Українського товариства охорони птахів.

Результати спостережень цінні не лише для орнітологічної науки країни, а й для виховання у підростаючого покоління екологічних, природоохоронних знань, умінь, навичок, бережного відношення до об'єктів природного середовища.

Недоліки таких акцій - відсутність належного фінансування, завдяки якому можна значно розширити зону спостережень і досліджень.

 

 

Повернутись на попередню сторінку