Контактна інформація:
Громадська еколого-правова організація "ЕкоПраво- Київ"

Адреса для листування:
Україна, 04119,
 Київ-119, а/с 51
тел/факс:
+38044 2545764
тел:
+38044 5997885

 

..Архів новин


  Новини

 

14 вересня 2005 року Громадська еколого-правова організація „ЕкоПраво-Київ” (далі — ЕкоПраво-Київ) провела круглий стіл з обговорення проекту Третьої національної доповіді про стан виконання Конвенції про біологічне різноманіття (далі — НД-3) та механізму залучення громадськості й інших зацікавлених осіб до підготовки національних доповідей за Конвенцією.

У круглому столі взяли участь більше 30 чоловік, серед яких представники Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, наукових установ, громадськість та ЗМІ.

Борис Васильківський, голова ЕкоПраво-Київ, Галина Пристінська, координатор ЕкоПраво-Київ, відкрили засідання круглого столу привітанням учасників заходу. Після чого учасники заслухали п’ять доповідей.

Зокрема, Борис Васильківський у своїй доповіді зазначив, що даний круглий стіл проводиться в рамках виконання ЕкоПраво-Київ проекту щодо сприяння залученню громадськості до підготовки національних звітів за чотирма міжнародними угодами, в т. ч. Конвенцією про біорізноманіття, який здійснюється за фінансової підтримки ЮНЕП; розповів про мету, завдання та очікувані результати проекту.

Олена Яворська, заступник Міністра охорони навколишнього природного середовища України у своїй доповіді наголосила, що збереження біорізноманіття в Україні розглядається як природна основа екологічно збалансованого розвитку держави та окремих її регіонів; звернула увагу на важливість виконання Україною своїх зобов’язань за міжнародними екологічними угодами, в т. ч. щодо підготовки Україною якісних національних доповідей про стан виконання Конвенції про біорізноманіття; зазначила про необхідність розвитку та адаптації українського законодавства до Конвенції та інших міжнародно-правових актів, а також повідомила про діяльність Мінприроди України в цьому напрямку; розповіла про проект з оцінки національного потенціалу щодо спроможності України виконувати свої міжнародні зобов’язання (реалізація проекту в Україні вже розпочата, фінансова підтримка надана ГЕФ).

Сергій Губар, заступник директора департаменту біотичних, водних, земельних ресурсів та екомережі Мінприроди України, повідомив, що Міністерство охорони навколишнього природного середовища України є  відповідальним державним органом за виконання Конвенції про біорізноманіття, в т. ч. за підготовку національних доповідей за Конвенцією; наголосив на важливості співпраці влади та громадськості, розповів про основні завдання нацдоповідей за Конвенцією та проблеми, які виникли у Мінприроди України під час підготовки НД-3.

Ігор Іваненко, начальник відділу екомережі та біорізноманіття Управління охорони земельних ресурсів, екомережі та збереження біорізноманіття Мінприроди України, розповів про проект НД-3 та його підготовку в Україні, в т. ч. повідомив, що НД-3 готується Мінприроди України за відповідним форматом, який затверджений Сторонами Конвенції.

Галина Пристінська, координатор ЕкоПраво-Київ, розповіла про досвід ЕкоПраво-Київ щодо залучення громадськості до обговорення проекту НД-3.

Після доповідей учасники круглого столу обговорили наступні питання:

— положення проекту НД-3 (коментарі до документу);

— пропозиції щодо механізму залучення громадськості та інших зацікавлених осіб до підготовки національних доповідей за Конвенцією;

— пропозиції щодо змісту листа до Міністра охорони навколишнього природного середовища України.

Зокрема, учасники круглого столу наголошували на своїй зацікавленості в участі у підготовці доповідей за Конвенцією про біорізноманіття, висловили ряд пропозиції щодо змісту конкретних положень проекту НД-3, зазначили про надзвичайну важливість інформування, освіти та просвіти населення як з питань збереження біологічного та ландшафтного біорізноманіття, так і з питань підготовки нацдоповідей за конвенціями (наприклад, за допомогою інформаційних центрів, які необхідно створити на базі обласних управлінь екології та природних ресурсів, на базі об’єктів природо-заповідного фонду тощо), повідомили про конкретні проблеми у сфері збереження біорізноманніття (проблеми Карадагського природного заповідника, паркового комплексу „Міський сад” у м. Кременчук тощо), які є відображенням стану справ у даній сфері тощо. За результатами даного круглого столу було вирішено направити на адресу Мінприроди України для розгляду та врахування в кінцевому варіанті доповіді всі коментарі від зацікавлених осіб до проекту НД-3, які надійшли до ЕкоПраво-Київ, а також підготувати та подати ще одного листа з пропозиціями щодо підготовки національних доповідей за Конвенцією про біорізноманіття.

 

За більш детальною інформацією звертайтесь до:

Галини Пристінської,

e-mail:

 

 
Повернутися до списку »»

Обговорити на форумі >>Хостинг MiroHost.net