Архів новин

  Новини

Шановні колеги!

 

Сьогодні, 15 квітня 2005 року, – останній день подачі Україною до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату національного кадастру антропогенних викидів із джерел абсорбції та поглиначами усіх парникових газів, які не регулюються Монреальським протоколом.

 

Україна, як сторона конвенції, відповідно до ст. 4 і 12 РКЗК ООН, зобов’язана щорічно надавати національний кадастр викидів. Зробила вона це лише один раз – у 1999 році, підготувавши національний кадастр джерел викидів та поглинання парникових газів за період 1990 - 1998 рр. Цього року Україна планує подати Національний кадастр викидів парникових газів в Україні за 1990 – 2003 роки. Окрім того, МОНС офіційно повідомило,  про перерахунок кадастрів викидів парникових газів за 1990-1998 рр., 2001-2002 рр..

 

МОНС України обіцяло не тільки вчасно подати другий національний кадастр викидів, а й попередньо ознайомити з документом широку громадськість, розмістивши його на сайті міністерства, як пропонувала наша організація. Підтвердження тому, що документ буде підготовлений вчасно було отримано, також, і від представників Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту, який, власне, готує цьогорічний національний кадастр та здійснює перерахунок кадастрів викидів парникових газів попередніх років.

 

На сьогоднішній день документ так і не розміщено.

 

Ми дуже стурбовані таким фактом невиконання даних зобов’язань, хоча розуміємо, що це є наслідком, в першу чергу, ряду об’єктивних причин.

 

Сподіваємось, що на цей лист відгукнуться не лише представники громадськості, а й державних інституцій, відповідальних за вчасне та якісне подання національного кадастру.

 

З повагою,

 

Координатор з РКЗК ООН „ЕкоПраво-Київ”