Архів новин

  Новини

6 січня 2005

 

Делегація України взяла участь в роботі десятої Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (далі – КС-10), яка відбулася 6-17 грудня 2004 р. в м. Буенос-Айрес, Аргентина

Очолював делегацію заступник Міністра охорони навколишнього природного середовища С.С. Куруленко. До складу делегації увійшли представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Мінприроди, Мінекономіки, Держкомлісгоспу, посольства України в Республіці Аргентина.

У роботі КС-10 взяли участь близько 6100 учасників, представники від урядів 167 країн, двох країн-спостерігачів, 272 міжурядових, неурядових та інших організацій-спостерігачів та 240 представників засобів масової інформації.

Українська делегація підтримала обрання Президентом КС-10 Міністра охорони здоров'я та довкілля Аргентини п. Гінеса Госалеза Гарсіа. У своєму зверненні до учасників КС-10 її Президент зазначив, що ця подія є історичною виходячи з кількох мотивів, і найперше тому, що є заключною у довгому періоді, який передував вступу у силу Кіотського протоколу та тому, що є першою Конференцією, на якій розглядатиметься новий напрямок міжнародної співпраці, присвячений розвитку та поглибленню співпраці з пом'якшення наслідків зміни клімату, а також опрацювання загальних принципів їх визначення.

На КС-10 члена української делегації Г. Веремійчика було обрано заступником Голови допоміжного органу з питань впровадження.

Під час роботи КС-10 Сторони розглянули і схвалили рішення та висновки з важливих питань зміни клімату, а саме:

-                  передачі екологічно безпечних технологій;

-                  землекористування, зміни землекористування та лісогосподарства;

-                  фінансових механізмів Конвенції;

-                  національних повідомлень країн Додатку І;

-                  розвитку потенціалу Сторін для підсилення спроможності виконання взятих зобов'язань;

-                  щодо несприятливих наслідків зміни клімату та здатності адаптації до цих змін;

-                  Статті 6 Конвенції (навчання, тренування та інформування громадськості).

Сторони 18.12.04 р. схвалили пропозицію провести перед 22-ми сесіями допоміжних органів Конвенції семінар урядових експертів та ухвалили Буенос-Айреську програму роботи з адаптації та заходів реагування на зміну клімату. Зазначена програма передбачає продовження наукових оцінок можливих варіантів адаптації, підтримку національних планів дій з адаптації найменш розвинутих країн, нові робочі наради, робочі документи з різних аспектів ризиків, пов’язаних із зміною клімату та питань адаптації, а також підтримки головного напрямку адаптації з метою його розвитку в планування сталого розвитку.

Загалом, Конференція підвела підсумки за 10 років з дня вступу в силу Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, а також намітила плани у зв’язку зі вступом у силу 16.02.05 р. Кіотського протоколу. Вступ у силу Кіотського протоколу ставить на порядок денний питання формування політики щодо зміни клімату після 2012 року.

Голова української делегації С.С. Куруленко виступив із заявою на сегменті вищого рівня, в якій висловив позицію України щодо проблеми зміни клімату. Також Голова української делегації провів зустрічі з головами делегацій Сполучених Штатів Америки, Канади, Австралії, Нової Зеландії, Норвегії, Ісландії, Японії, Російської Федерації.

Члени делегації брали участь у пленарних засіданнях, роботі переговорних груп та супутніх заходах.

            Основні результати роботи КС-10 розміщено на сайті Рамкової конвенції ООН про зміну клімату за адресою: http://www.unfccc.int