Архів новин

  Новини

01 березня 2005

 

            5 лютого 2005 року в приміщенні Мінприроди України відбулася зустріч Міністра охорони навколишнього природного середовища України п. П. Ігнатенка з Виконавчим директором Секретаріату Комісії з захисту Чорного моря від забруднення (надалі – Чорноморська комісія) Конвенції про захист Чорного моря від забруднення (надалі – Бухарестська конвенція) п. Пламеном Джаджевим (Болгарія) та з членом Секретаріату Комісії з питань моніторингу та оцінки стану Чорного моря п. Оксаною Тарасовою (Україна).

            Під час зустрічі обговорювалися питання щодо виконання Україною міжнародних зобов’язань в рамках Бухарестської конвенції, а також подальші перспективи розвитку міжнародного співробітництва в галузі збереження і невиснажливого використання природних ресурсів Чорного моря.

Одним з проблемних питань, що обговорювалися, було виконання Україною фінансових зобов’язань, передбачених Бухарестською конвенцією. Україна є боржником по сплаті внесків до бюджету Чорноморської комісії з 2001 року, що не тільки шкодить її позитивному міжнародному іміджу, але й не дозволяє повноцінно відстоювати свої принципові позиції. Міністр п.П .Ігнатенко пообіцяв докласти зусиль щодо позитивного вирішення питання про сплату внесків до бюджету Чорноморської комісії у найближчий час.

Під час обговорення п. П. Джаджевим також було відзначено, що відповідно до порядку ротації, Україна з 2007 року буде головувати в Чорноморській комісії, що водночас, припадає на зустріч міністрів країн Чорноморського регіону, яка проводиться раз на п’ять років. Керуючись цим, п. П. Джаджев запропонував провести чергову міністерську зустріч в Україні. Зазначена пропозиція була схвалена Міністром п. П.Ігнатенком.

            За результатами зустрічі Сторони домовились про необхідність подальшого розвитку взаємовідносин в питаннях захисту Чорного моря від забруднення, охорони та відтворення морських екосистем, а також невиснажливого використання природних ресурсів.

 

Джерело: www.menr.gov.ua